Honor roll

Ackerman Elementary School

Superintendent’s List

1st 9 weeks

1st Grade

Jayda Zsa’ne Kiarra Adams Jordyn Ashford

Virgil Riley Peden Babb

Cherish Bradley, Moss Bruce, Javari Carter. Owen Clark, Kirk Cole, Marlee Coleman, Katelyn Collum, Avery Cravens, Emerie Crowley, Jyah Davis, Aloria Degroot

Jaqueria Esters, Kevin Fondren, Amya Golliday, Rhett Hayes, Hunter Holland, Jackson Hood, Marcus Johnson, Karter McCuller, Christian McCune, Shirley McCune, Ayinde McNeal, Savarion Miller, Seth Miller

Steven Miller, Sumayah Miller

Chancen Mosley

John Null

Ella Power

Mary Salley

Adraya Sherman

John Staten

Ryleigh Tuck

Bryce Turner

Jessica Turner

Cooper Utley

Isabella Vowell

Sophie Vowell

Abreeonna Yancey

2nd Grade

Anna Barnhill

Nyla Bunn

Lily Courtney

Savannah Fondren

Emma-Grace Loper

Aniyah Nash

Austin Peacock

James Pinnix

William Raines

3rd Grade

Neelie Dillinger

Carson Edwards

Andrew Freeman

Maylee Hollis

Kaytlyn McCuller

Juston Reed

4th Grade

Tyson Coleman

Jordan Conley

Adrianna Obryant

Robert Toombs

Kole Vowell

5th Grade

Dianna Busby

Kameron McCuller

Megan McDaniel

Brian Threadgill

6th Grade

Paige Beasley

Jared Bellew

Meagan Black

Brady Brooks

Claudia Cade

Macy Claire Cagle

Morgan Edwards

Sierra Jones

Caden Miles

Spencer Power

Kanden Utley

Alexandria Watson

Cassidy Williams

Haiden Wills

 

Ackerman Elementary School

Principal’s List

1st 9 weeks

 

1st Grade

Cameron Brown

Gavin Burton

Chance Cork

Kenyauta Cork

Donovan Eiland

Ja’kynlin Franklin

Larson Gammill

Earl Green

Atleigh Hollingsworth

Kylie Jones

Grayson McCulloch

Alexis Patterson

Alanah Pratt

Chevez Sellers

Caleb Shurden

William Taylor

Ella Turnipseed

Abbygail Watson

2nd Grade

Journee Banks

Marqeace Brown

Allie Cagle

Jaqauvis Carter

Noah Dean

Joshua Embry

Justin Fulgham

Javrey Gamble

Lilly Holland

Jalia James

Jalon James

Sarah Johnson

Jason Jones

Jaquan Lewis

A,anda Lopez

Caleb McCulloch

Markell Miller

Demetria Montgomery

Rhianna Montgomery

Kazlee Robinson

Braxton Shumaker

Laiken Shumaker

Evelynn Stevens

Hayden Tuck

Maggie Vowell

James White

3rd Grade

Gavin Arnault

Landon Barnhill

Solomon Billingslea

Katelee Box

Jacob Bramlett

Darren Brooks

Issac Burdine

Jasmin Dinning

Mary Grace Fiebig

Macalla Gammill

Avery Hood

Keely McKnight

Hailey Miller

Secatra Miller, Jr.

Brady Paulk

Melissa Ramirez

Haleigh Robinson

Lexus Sanders

Makenzie Sanders

Keyshawn Scott

Kyle Swindle

Wesley Vowell

Jack Wilcher

4th Grade

William Bell

Laken Busby

Wes Cagle

Colin Clark

Clarkston Crowley

Karlyn Curtin

Deanna Dobbs

Robert Edwards

Morgan Fulgham

Cameron Fuller

Micah Gammill

Williams Harris

Hanna Huffman

Connor Jewell

Zykyrus Johnson

Delisha Lacey

Timothy Langston

Laperryon Miller

Olivia Miller

Chloee Moore

Katherine Null

Logan Perkins

Tristen Pittman

Marissa Reed

Cassie Taylor

Jaci Weeks

Chancey Whittington

5th Grade

Jenna Bellew

Tylan Carter

Christopher Clark-Cranford

Zavier Coleman

Kimble Dillinger

Laci Fondren

Tawny Gunter

Kaylee Hancock

Justin Jenkins

Elijah Lampard

Joshua Lopez

William McCurry

Seth Rhodes

Addison Stacy

Madelynn Stevenson

Ryleigh Weeks

6th Grade

Christopher Ballard

Aleah Bright

Morgan Cox

Nora Fulce

Macie Fulgham

Leah Hammons

Carter Holland

April Hood

Lorenzo Howard

James Lindsay

Tabia Merritt

Veronica Molina

Jessi Odom

Kayleigh Pettit

Marissa Stacy

Zachery Stirewalt

Brian Watson

Alaysia Weeks

Israel Whitmore

Autumn Wilcher

Jasmine Woods

Shikevous Worthy

Choctaw County High School

Superintendent’s List

1st 9 Weeks

7th Grade

Sabrina Shields

8th Grade

Laiana Cork

Tyler Smith

9th Grade

Damian Busby

10th Grade

Emilyfaye Cobb

11th Grade

Leanna Carter

Alexander Robison

12th Grade

Johnny Douglas

Zachary Lawrence

Alyssa Pritchett

Marilyn Ramirez

Kayla Robinson

Timothy Teer

CCHS Principal’s List

1st 9 Weeks

7th Grade

Cierra Bell

Giffin Brock

Kailey Burdine

Macey Busby

Nathan Cagle

Clayton Dean

Morgan McDaniel

Brianna McMullen

Desmond Murphy

Whitleigh Myers

Molly Oswalt

Andrew Parish

Halle Stevenson

8th Grade

Nickolas Blake

Rylee Bowman

Allison Brown

Clancy Burdine

Hannah Busby

Benjamin Carr

William Evans

Austin Fulgham

Wilson Gammill

Damarrius Hall

Chloe Jenkins

Eric Jones

Kyleigh Lemire

Mitchell McKnight

Jack Miles

Grant Pinnix

Shakeria Smith

Adam Threadgill

Brice Utley

9th Grade

Earnest Hadley, IV

Addison Horne

Madison McClain

James Nail

Arthur Norwood

Justin Paulk

Karie Pinnix

Brennan Power

Lauren Toombs

Woody Vowell

10th Grade

Brantley Barksdale

Philip Evans

Mitchell Harris

Daijah Henley

Paul Johnson

Rachel Shambry

Demarius Smith

Kaylin Stevens

Lauren Threadgill

11th Grade

Caitlyn Allen

Kaytlyn Baxter

Victoria Bruce

Jacob Dendy

Niquya Gardner

Clayton Grissom

Kellen Lang

Ashley Murphy

12th Grade

Crystal Ashford

Parker Bell

Taylor Cade

Colten Chandler

Devin Clay

Carmen Jensen

Daley Johnson

Dylan Jones

Heather Mitchell

Kayleigh Nickels

Britney Pollard

Andrew Robison

Emily Robison

Katelyn Woodson

FRENCH CAMP ELEMENTARY SCHOOL

1ST 9 WEEKS

HONOR ROLL

SUPERINTENDENT’S LIST

1ST Grade: Kate Beard, Kami Beard, Brantley Denson, Kinsley Goins, Baylee Henderson, Lucy Littlejohn, Brennan, McGlothin, Riley Pruitt, Ellen Ulerich

2nd Grade: Leilani Bol, Chloe Tharp

3rd Grade: Connor Paladino

4th Grade: Cameron McDaniel

5th Grade: Trace Beard, C. J. Johnson, Katie Littlejohn

6th Grade: Kate Winter

PRINCIPAL’S LIST

1ST Grade: Riley Arrowood, Knox Barlow, Jeremiah Beeman, Ellie-Grace Bouillion, Kelsey Bridges, Luke Burchfield, Elmar Gladney, Madison Henderson, Emma Hunt, Lanaa Lane, Jon David Leach, Olivia Massie, Charlotte Paladino, Ty Rainey, Ida Tatum, Caden Ward

2nd Grade: Anne-Marie Bouillion, Eden Box, Lucas Bryan, Adilyn Burchfield, Isis Hemphill, Christopher Johnson, Julie Littlejohn, Garin Mitchell, Kaydence Myers, Landon Rushing, Logan Shearer, Maggie Ulerich, Nicholas Velcek

3rd Grade: Lizzy Campbell, James Johnson, Jase Medina, Breyana Shannon, Jillian Skidmre, Cherish Tatum, Brady Turnipseed, Nickalaus Winters

4th Grade: Jasmine Beeman, Madi Davis, Maci Grice, Cody McGary, Ian Paladino, Raney Peacock, Cody Perry, Justeena Sandifer, Anderson Ulerich

5th Grade: Landon Allen, Rebecca Bridges, Logan Campbell, Ian Carmichael, Jacob Dennis, Ashley Denson, Dabney Edwards, Savannah Howell, Brandon Merritt, Joshua Miller, Zachary Miller, Tucker Nowell, Carley Palmertree, Brady Peacock, Skylar Savarin, Raquel Valdez, Mikalyn Varner

6th Grade: Caroline Anderson, Javen Anderson, Kade Barlow, Holt Barlow, Reilly Bol, Seth Box, Bradley Edwards, Brianna Grice, Abbie Hunt, Reese McIntire, Madison Paladino, Grace Payton, Valarie Pendleton, Al Ray

Weir Elementary School Honor Roll

1st 9 Weeks

Citizenship

1st Grade

Daisy Braswell

Hudson Buford

Madison Miller

Jaraya Woodard

2nd Grade

Desiree Henley

Destiny Triplett

3rd Grade

Daveona Henley

4th Grade

Kalee McDaniel

5th Grade

Kamryn Lemire

Daniel Spruell

6th Grade

Erin Cummings

Most Improved

1st Grade

Samaja Evans

Ariel Montenegro

Austin Parish

Harry Turnipseed

2nd Grade

Caleb Cunningham

Kameron Pratt

3rd Grade

None

4th Grade

Zoe Coleman

5th Grade

Dewayne Murphy

Mya Parish

6th Grade

Paige Carter

Perfect Attendance

1st Grade

Diamond Henley

Cooper Stevens

Harry Turnipseed

Jazzmyn Weaver

2nd Grade

Rawley Buford

Caleb Cunningham

Harvey Jobe

Taniyah Prior

Mackenzie Reeves

Kelvin Threatt

Rayla Turnipseed

3rd Grade

None

4th Grade

Javon Carter

Isabella Juarez

James McClish

Micaela Ponder

Christian Trimble

Zeakeir Walker

5th Grade

Madison Dempsey

Cloee McAllister

Shaliyah Potts

6th Grade

Carrington Burton

Latravius Jobe

Dre Meaders

Brezeona Mosley

Calista Pitt

Superintendent’s Honor Roll

1st Grade

Diamond Henley

Erion Rogers

Avery Stevens

Jaraya Woodard

2nd Grade

Tamarion Fleming

Johnathon Ricardo

Principal’s Honor Roll

1st Grade

Sa’maja Evans

Sky McClish

Tayler Nail

Gentry Rosamond

Harry Turnipseed

Jazzmyn Weaver

2nd Grade

Rawley Buford

Markeya Fleming

Jada Gitchell

Desiree Henley

My’Angel Miller

Mackenzie Reeves

3rd Grade

Markevious Hardin

4th Grade

Isabella Juarez

James McClish

Kalee McDaniel

Micaela Ponder

Christian Trimble

5th Grade

Timothy Edwards

Alexandrea Ivy

Richard Ricardo

6th Grade

Christopher Anderson

Carrington Burton

Paige Carter

Joshua Hall

Miguel Hernandez

Latravius Jobe

La’Genesis Johnson

Brezeona Mosley

Kaheem Taylor

Derek Weeks