Sports schedules

MONDAY, OCT. 7

Prep Softball

5:30 p.m. — Ethel at French Camp

6 p.m. — Nanih Waiya at Noxapater

6:30 p.m. — Union at Louisville

Prep Volleyball

5 p.m. — Choctaw County at Amory

TUESDAY, OCT. 8

Prep Softball

5 p.m. — Noxapater at East Oktibbeha (DH)

6 p.m. — Calhoun City at East Webster

Junior High Football

TBA — Choctaw County at East Webster

5 p.m. — J.Z. George at Eupora

Junior College Soccer

2/4 p.m. — Holmes at Northwest Miss.

THURSDAY, OCT. 10

Prep Softball

5:30 p.m. — McAdams at French Camp

6 p.m. — Vardaman at East Webster

6 p.m. — Louisville at Noxapater

6 p.m. — Nanih Waiya at West Lowndes

Prep Volleyball

5 p.m. — Pontotoc at Choctaw County

Junior College Football

7 p.m. — Northeast Miss. at East Mississippi

FRIDAY, OCT. 11

Prep Football

7 p.m. — Starkville Academy at French Camp

7 p.m. — Choctaw County at Choctaw Central

7 p.m. — Calhoun City at East Webster

7 p.m. — Bruce at Eupora

7 p.m. — Louisville at South Pontotoc

7 p.m. — Nanih Waiya at West Lowndes

7 p.m. — Noxapater at Pelahatchie

7 p.m. — Tri-County at Winston Academy

Junior College Soccer

4/6 p.m. — Itawamba at Holmes

5/7 p.m. — East Central at Hinds

SATURDAY, OCT. 12

College Football

TBA — Bowling Green at MSU

TBA — Texas A&M at Ole Miss

Junior College Football

2 p.m. — Itawamba at Coahoma

2:30 p.m. — Miss. Delta at East Central (HC)

6 p.m. — Northwest Miss. at Holmes (HC)

TUESDAY, OCT. 15

Prep Softball

TBA — First Round of MHSAA Playoffs

Prep Volleyball

5 p.m. — Choctaw County at Aberdeen

Junior High Football

TBA — J.Z. George at Choctaw County

5 p.m. — Eupora at Winona

WEDNESDAY, OCT. 16

Junior College Soccer

2/4 p.m. — Itawamba at East Central

 

THURSDAY, OCT. 17

Junior College Football

6:30 p.m. — East Mississippi at Northwest

7 p.m. — Holmes at Hinds

7 p.m. — Northeast Miss. at Itawamba

FRIDAY, OCT. 18

Prep Football

7 p.m. — Southeast Lauderdale at Choctaw County

7 p.m. — Bruce at East Webster

7 p.m. — Okolona at Eupora (HC)

7 p.m. — French Camp at Pelahatchie

7 p.m. — Aberdeen at Louisville

7 p.m. — Nanih Waiya at Sebastopol

7 p.m. — Ethel at Noxapater

7 p.m. — Winston Academy at Manchester

Junior College Soccer

2/4 p.m. — Holmes at East Central

SATURDAY, OCT. 19

Prep Softball

TBA — Second Round of MHSAA Playoffs

College Football

TBA — LSU at Ole Miss

TBA — USM at East Carolina

Junior College Football

2 p.m. — East Central at Pearl River

TUESDAY, OCT. 22

Prep Softball

TBA — South State

Junior High Football

TBA — Winona at Choctaw County

Junior College Soccer

2/4 p.m. — Northwest at East Central

WEDNESDAY, OCT. 23

Junior College Soccer

5/7 p.m. — Hinds at Holmes

THURSDAY, OCT. 24

Prep Football

7 p.m. — Noxapater at Nanih Waiya

College Football

6:30 p.m. — Kentucky at MSU

Junior College Football

6:30 p.m. — Miss. Gulf Coast at East Central

6:30 p.m. — Holmes at Coahoma

7 p.m. — Itawamba at East Mississippi